לפני שלוקחים את הכלב לאילוף בפנסיון – מה צריך לדעת

September 14 2022Oded B

בעלי כלבים רבים חושבים כי אילוף כלבים בפנסיון היא השיטה הכי מהירה וקלה לאלף את הכלב שלהם. אחרי הכול, הם לא אלו שעושים את כל העבודה הקשה ולמאלף כלבים שעובד בפנסיון יש בדרך כלל ניסיון של שנים או שהוא לפחות עבר סטאז’ אחרי קורס מקצועי.

אבל האם זה תמיד נכון? לא בהכרח…

קודם כל, הדרך הטובה לשפר את הקשר בינכם לבין הכלב תמיד יהיה אילוף ישירות מולו. תרגילים פשוטים אפשר אפילו לבצע בבית לאחר שמבינים את העיקרון של התניות וחיזוקים חיובים.

אם אתם בכל זאת זקוקים לעזרה או שהכלב מתנהג באופן בעייתי, עדיין תוכלו לקחת שיעורי אילוף עם מאלף בבית או ליד הבית בסביבה הטבעית של הכלב. מלבד זאת, שיעורי אילוף בדרך כלל יהיו זולים יותר ותוכלו לפרוס אותם על גבי תקופת זמן ארוכה יותר.

עוד דבר שאולי כדאי לכם לדעת הוא שגורים ממש לא כדאי לשלוח לפנסיון מכיוון שהלמידה שלהם עד גיל 4 או 5 חודשים היא למידה אחרת ולמעשה אי אפשר ממש לאלף אותם כפי שמאלפים כלב בוגר.

מתי אילוף כלבים בפנסיון הוא כן פתרון טוב? כאשר ההתנהגות של הכלב היא בעייתית במידה כזו שאתם כבר לא מצליחים להשתלט עליו ולמעשה ייתכן מאוד שדווקא ניתוק מהסביבה הטבעית שלו יוכל לעזור.

אם בכל זאת החלטתם לשלוח את הכלב לאילוף בפנסיון, הנה כמה דברים שכדאי לזכור:

בדקו את הפנסיון בעיניים ואת המאלף בשבע עיניים – אל תגיעו עם הכלב ותגידו לו שלם אחרי שתי דקות, חשוב מאוד לבחון את הפנסיון ואולי אפילו לקחת עם המאלף שיעור אחד או שניים לפני שלוקחים אותו לפנסיון על מנת לראות שאתם מסתדרים אתו ולבחון את שיטת האימון בה הוא משתמש (רצוי לקרוא קצת על שיטות אימון שונות).

שימו לב שהפנסיון נקי ושכלבים מאותו הגודל נמצאים זה עם זה במתחמים גדולים מספיק.

זמן – אילוף בפנסיון יכול לקחת החל מעשרה ימים לאילוף ממש בסיסי (כאמור, פחות מומלץ) ועד חמישה שבועות לאילוף אינטנסיבי וייסודי יותר.

הזמינות שלכם – גם אילוף בתנאי פנסיון לא יכול להתבצע לגמרי בלי מעורבות שלכם ולכן סביר להניח שתצטרכו להגיע כמה פעמים ולקבל הדרכות מהמאלף. הדבר גם יחסוך לכם עומס בסוף הטיפול.

החזרה הביתה היא לא הסוף – העובדה שהכלב עבר אילוף אינטנסיבי בפנסיון לא אומרת שמעכשיו הוא יהיה מאולף “על אוטומט”. אתם עדיין צריכים לקחת עם המאלף כמה שיעורי אילוף כדי להרגיל אותו אליכם ולהבין כיצד לשמר את האילוף.

כלב שלא עובדים אתו על האילוף עשוי לחזור להתנהגות הקודמת שלו, וככל שמחכים יותר זמן, כך יהיה יותר קשה להחזיר את הגלגל אחורה.

Share: